Tesla Model S, X, 3 a Y. Foto: Tesla

Tesla v roce 2019 dodala přibližně 367 500 vozidel, tedy  o 50% více než v předchozím roce. Nadále se bude zaměřovat na rozšiřování výroby v USA i v nově otevřeném závodě v Šangaji. 

A v Šanghaji se automobilce v roce 2019 dařilo. Základy závodu byly položené před méně než 12 měsíci a již dnes je vyrobených téměř tisíc automobilů. Tesla se v ve zprávě pro investory pochlubila, že již byly zahájeny dodávky zákazníkům s tím, že v nejbližších dnech by se měla rozběhnout masová výroba Modelu 3. 

Dodávky vozidel ve čtvrtém kvartálu zahrnovaly 19 450 doručených Modelu S a X a 92 550 doručených Modelu 3. Z čísel jasně vyplývá, že pro Teslu se z Modelu S a Modelu X stala spíše okrajová záležitost a jednoznačně dominují prodeje Modelu 3. 

Tesla s výrazným náskokem vládne americkému trhu s elektromobily a její prodeje může paradoxně nejvíce ovlivnit především nástup většího bratra, crossoveru Modelu Y než konkurence ostatních značek. Model Y se objeví u zákazníků pravděpodobně již v tomto roce a jeho výroba se plánuje i v evropském závodě u Berlína.