Škodovka pro zahájení sériové výroby nového plug-in hybridního Superbu investovala do závodu v Kvasinách více než 300 milionů korun. A právě v pátek vyjelo ze závodu první sériově vyráběné auto. Vzhledem k množství společných prvků, hybridní verze sdílí produkční linku se Superby s čistě spalovacími motory.

Nová Škoda Superb iV s domácí nabíječkou dobije baterii za 3,5 hodiny.

Nový Superb iV má pod kapotou známý, benzínový 1.4 TSI v kombinaci s elektrickým motorem a nabízí celkový výkon 218 koní. Dojezd nového Superbu na čistě elektrický pohon bude dosahovat 56 kilometrů (podle WLTP metodiky), co by mělo stačit drtivé většině řidičů pro každodenní docházení za prací.

Baterii s kapacitou 13 kWh nabijete z běžné 230 V zásuvky za 5,5 hodiny. Pokud použijete domácí nabíječku (tzv. wallbox) s nabíjecím výkonem 3,6 kW, nabití potrvá 3,5 hodiny. Zásuvka pro nabíjení je ukrytá na pravé straně přední mřížky pro chlazení motora. 

Plug-in hybridní verze modelu SUPERB iV startuje na částce 876 900 Kč a první kusy by se u zákazníků měli objevovat počátkem roku 2020.

Nový Superb iV i nedávno představený elektrický Citigo iV zahajují éru elektrifikace značky, která bude zastřešená pod názvem Škoda iV. Do roku 2025 by chtěla Škoda uvést na trh 5 plně elektrických vozidel, které by se v roce 2025 měli podílet na 25% všech prodejů značky.