Dopravní policie České republiky si včera slávnostně převzala hybridní vozidla BMW 745Le xDrive. Akce navazuje na spolupráci automobilky a Policie ČR, v rámci které bylo v roce 2017 zapůjčeno deset městských elektromobilů BMW i3 a sportovní hybrid BMW i8. „Velmi mě těší další pokračování spolupráce mezi Policií ČR a BMW, která významně přispívá k prosazování trvale udržitelné mobility v České republice. Věřím, že i luxusní limuzíny BMW 745Le xDrive budou pro Policii ČR dobrým pomocníkem,“ řekla Ing. Jana Dvořáková, Ph.D., manažerka korporátního, speciálního prodeje a elektromobility, BMW Group Czech Republic.

V první fázi BMW zapůjčí pět vozidel na šest měsíců a nájezdem 25 tisíc kilometrů, na které bude po vrácení navazovat další zápůjčka se stejnými podmínkami. Luxusní BMW pohání zážehový šestiválec společně s elektromotorem s maximálnám dojezdem 58 kilometrů čistě na elektřinu. S nejvyšším celkovým výkonem 394 koní půjde o jedny z nejrychlejších a nejluxusnějších služebních automobilů Policie ČR.

Vozy bude možné potkávat v regiónech po celé České republice, hlavním revírem budou zejména dálnice a rychlostní komunikace. Prvních pět hybridních vozů bude sloužit v Praze a v Pardubickém, Hradeckém, Libereckém a Jihomoravském kraji.

Ministerstvo vnitra bude nadále pokračovat v obměně vozového parku policie. Do konce roku policisté dostanou kolem 2000 nových vozidel značek Škoda a Volkswagen, část jich již byla dodána. Policie si letos pořídíla také několik elektromobilů.