Tesla stanovila termín doručení prvních Modelů Y na 15. až 30. března. První kusy se ale k zákazníkům dostali již v pátek. Dlouho očekávaným crossoverem se pochlubil i jeden z uživatelů. Na fóru Tesla Motors Club přidal několik fotek z exteriéru i interiéru a doplnil je o první dojmy z Modelu Y.

Tesla Model Y zákazníka z Utahu. Foto: SilverSmith

Dozvědeli jsme se, , že nad kufrem překvapivě není žádná roleta. Páté dveře mají elektrické otevírání a další dva úložné prostory pod víkem, jeden z nich o něco větší jako v Modelu 3 a druhý spíše plytký, ale praktický.

Místa na zadních sedadlech je dost i pro 193 centimetrů vysokého člověka s možností nastavit sklon operadla do 6 pozic. Sedadla se dají také automaticky sklápět stiskem tlačítka v kufru. Posez na předních sedadlech je o necelých 9 centimetrů vyšší než v Modelu 3.

“Mám 193 centimetrů a na zadní sedačky se vejdu velmi dobře. Obložení u zadních dveří má větší mezery než jsem doufal, ale jsou stejné na obou stranách

V porovnání s Modelem 3 je Tesla Model Y podle majitele lépe zvukově izolovaný a má menší mezery vnějších panelů. Auto také ve standardu nabízí bezdrátové nabíjení pro dva telefony USB C vstup i standardní USB port.