Tesla oficiálně vstoupila na český trh otevřením nové prodejny a v lokalizovaném webovém konfigurátoru zveřejnila české ceny svých vozidel. Nejlevnější Model 3 s pohonem zadních kol a dojezdem 409 kilometrů, pořídíte při platbě v hotovosti za cenu 1 224 700 Kč.

Součásti základní výbavy jsou vyhřívaná, elektricky nastavitelná přední sedadla, vlastní profily řidičů, panoramatická střecha nebo bluetooth konektivita. V základném balíku je také Autopilot s asistenčními funkcemi jako nouzové brždění nebo monitorování mrtvého uhlu.

S3XY. Zleva Model S, Model X, Model 3 a Model Y, který se do výroby dostane v roce 2020.

Jednodušší nákup i servis

Pro současné majitele Tesly se v dubnu letošního roku zjednodušila možnost oprav vozidla otevřením servisního střediska ve Vysočanech. Novou prodejnou se teď výrazně zjednodušuje i možnost otestovat a pořídit novou Teslu. Ještě donedávna bylo nutné vůz objednávat přes rakouský konfigurátor, platit v cizí měně a vyzvednout nejblíž ve Vídni.

Všechny modely lze pořídit v hotovosti i na úvěr, ale nečekejte úlevy za ochranu životního prostředí. Česká legislativa, kromě osvobození od silniční daně, nenabízí plošné zvýhodnění vlastnění elektromobilu. Nový model Tesly vás proto vyjde minimálně o několik desítek tisíc dráž než v susedním Německu.