Jeden z největších světových autosalonů je za dveřmi. Proto přinášíme přehled o nejzajímavějších novinkách, které se v Los Angeles představí. Tešit se můžeme na elektromobily od Volkswagenu, Audi nebo Porsche.

Volkswagen ID.Space Vizzion

Novinka z řady ID., kombi Space Vizzion, která se představí i na autosalonu v Los Angeles. Foto: Volkswagen

Volkswagen patří mezi největší tahouny automobilové elektrifikace. Do roku 2028 chce mít na cestách v rámci celé skupiny 70 plně elektrických modelů. Na autosalonu v Los Angeles teď představí další novinku z řady ID., kombi Space Vizzion.

“Zatím, jsme u rodiny ID. ukázali, co je možné u elektrických vozidel v každé známé kategorií automobilů. S ID. SPACE VIZZION vytváříme nový, plně elektrický segment,“ říká Klaus Bischoff, designový šéf Volkswagenu.

Společnost se pochlubila, že Space Vizzion bude mít skvělou aerodynamiku, která by měla pomoct dosáhnout dojezd až 590 kilometrů (WLTP standard). Nový koncept bude sdílet modulární platformu koncernu (MEB) a produkční verze přijde v roce 2021.E-t

Audi e-Tron Sportback

Audi e-Tron Sportback Concept. Foto: Audi

Audi e-Tron, první elektrické SUV této značky, jezdí po silnicích už pár měsíců. Teď se na autosalonu v Los Angeles představí Audi e-Tron Sportback, odvozená verze se svažující se střechou a sportovnějším dojmem. Do prodeje by se měla dostat již v listopadu. Po Sportbacku přijde i třetí, emotivnější model, o kterém toho zatím moc nevíme.

Audi chce mít již příští rok v nabídce 12 elektromobilů a 7 plug-in hybridů a do roku 2025 až 30 elektrifikovaných modelů, z toho 20 plně elektrických. Pro své elektromobily bude využívat 4 různé koncernové platformy, které sdílí s ostatními značkami ve skupině Volkswagen. Plug-in hybridy by nově měli nést označení “TFSIe”, “e-Tron” zůstaně jen čistě elektrickým modelům.

Ford Mach-E

Uniklé fotografie odhalují nový Ford Mach-E.

V poslední chvíli unikli snímky a některé technické informace o chystaném SUV Ford Mach-E. Oficiálně bude odhalen již zítra (našeho času) na akci v Los Angeles a zákaznici si ho budou moct rezervovat za poplatek 500 dolarů. Z uniklých informací je celkem jasné, že se bude poměrovat s chystaným crossoverem Tesly Modelu Y a ve Spojených státech bude začínat na velmi konkurenceschopní ceně 44 tisíc dolarů (1 020 000 českých korun). Oficiální livestream začíná 18. listopadu před třetí hodinou ranní našeho času.

Hyundai Plug-in Hybrid SUV Concept

Tvary nového kompaktního plug-in hybridního SUV od Hyundaie. Foto: Hyundai

Příští týden se představí kompaktní SUV od Hyundaie, které je poháněno plug-in hybridní jednotkou. Designový šéf SangYup Lee k designu říka: “Usilujeme o inovativní řešení v designu a přidáváme emocionální hodnotu k produktu skrze smyslně sportovní designový jazyk.”

Technické detaily nejsou známé, ale podle kamuflovaných prototypů se dá předpokládat, že jde o novou generaci Tucsonu. Více se dozvíme u představení na autosalonu v LA.